Jde jen o to, jak se na to díváte

| books | food | music | everything | about me |


Červen 2014

Hello Holidays !

28. června 2014 v 11:00 | ¤ elany ¤
Tak a je to tady! Je po vízu a my můžeme celý dva měsíce vstávat, kdy budeme chtít, být na mobilu, kdy budeme chtít, dělat co chceme, kdy budeme chtít. Jo, a učit se, kdy budeme chtít. Ne, kecám :P. Kdo by se chtěl učit hned na začátku prázdnin? Snad nikdo. Tohle bude takový letní článek. Chtěla jsem sem dát jen nějaké to povídání a obrázky, jenže pak jsem si vzpomněla, že jsem zapomněla ve středu na Středeční YouTube který měl být speciální, protože to je poslední z tohohle měsíce. Takže tady budou i videa. Teda pokud mi půjdou vložit, protože mě to nějak měsíc už nejde. No ještě to zkusím, ale pro jistotu ještě přidám i odkazy.

WELCOME SUMMER!

Hello summer

Inspiraci! Já chci inspiraci!!!

21. června 2014 v 10:35 | ¤ elany ¤
V poslední době nemám vůbec žádnou inspiraci. Vždycky jsem si jí našla, ale teď to prostě nejde. Možná za týden, až skončí škola. Vždycky si ráno ve škole říkám :,,Už jenom tejden. To dáš." A abych získala nějakou tu inspiraci, tak jsem zabrousila na We heart it kde jsem už stráááááááááááááááášně dlouho nebyla a hned na první pohled mě zaujaly nějaké obrázky, tak vám je sem pro potěšení dám.

Tumblr
Ten je nejlepší. Už jenom tejden!

Témata týdne

19. června 2014 v 19:17 | ¤ elany ¤
Ciao! Je tu další opravdu " zajímavý " článek! Asi už máte celkem dost, jak si na něco furt stěžuju, ale kdybych si nestěžovala a chválila, tak by se to už vůbec nedalo číst. O tom, jak si někteří blogeři stěžují, možná napíšu článek. Ale do práce.

Zaměřím se na témata týdne. Ti co nemají blog asi vůbec netuší, o čem to vlastně mluvím.
Jde o to, že dřív Blog.cz vybíral různá témata. Jedno téma je na týden. Proto téma týdne. Máte 7 dní na to napsat na toto téma článek. Samozřejmě to není povinné. Teď si zde můžeme vybírat ze čtyř návrhů. Tady je teda něco blíž o tom tématu týdne.
Teď je téma Hlasy v hlavě, tak možná na to napíšu nový díl Dbmv ,, Magdaléna".

Ale k věci. V poslední době jsem na téma týdne nepsala. Počkat... aspoň myslim. A víte jaký byl důvod ? Právě to téma. Ale opravdu, co mám napsat na téma Černá ovce ? Jako něco o tom pořadu na ČT1 nebo co ? Přijde mi, že ten výběr trochu vázne. Jako chápu že Blog.cz existuje uždlouho a nápady se rychle vyčerpají ( sama to znám ). Ale myslím, že by nebylo od věci kdyby se dala témata z dřívějších let. Anebo to tak dělají ? Každopádně nejspín na téma týdne často psát NEBUDU!!

Jinak pokud máte nějaké otázky, napište mi na Ask.fm a jestli máte nějaké speciální přání nebo námět na článek, tak mi určitě napište do komentářů.
Ciao ♥

Středeční YouTube #3

15. června 2014 v 10:20 | ¤ elany ¤
Ciao! Je tu zase středa a tentokrát sem dávám písničku od Ellie Goulding - Goodness Gracious. Já doufám že se vám bude písnička líbit a že vám přinese štěstí do tohoto dne.
https://www.youtube.com/watch?v=ekPBOVgGRSA


Jinak pokud máte nějaké otázky, napište mi na Ask.fm a jestli máte nějaké speciální přání nebo námět na článek, tak mi určitě napište do komentářů.
Ciao ♥

Tip na výlet - Botanická zahrada Liberec

14. června 2014 v 6:20 | ¤ elany ¤
Ciao! Zdálo se mi, že se až moc soustředím na svůj příběh, takže jak jsem slíbila, budu víc psát tipy na výlety. Teď mi to přišlo jako dobrá chvíle, když stále dávám jen Středeční YouTube a Duchům bys měla věřit. Ale na druhou stranu, se mi daří plnit další věc kterou jsem slíbila. A to napsat min. 10 článků za měsíc. A tohle už je 9. A ještě mám už dávno připravená srdíčka na hodnocení tak je nejvyšší čas je ukázat světu. Ale už dost žvatlání a pojďme na to !

(http://liberec.idnes.cz/zoo-botanka-i-divadla-v-liberci-doplaci-na-zadluzenost-mesta-plc-/liberec-zpravy.aspx?c=A110609_1599918_liberec-zpravy_kol)
Budu mluvit o skleníku, protože venku toho moc k vidění není. Je to krásné místo, kde je blízko Zoo což je i v Praze, ale je to plus, protože to je při ruce. A Ještěd taky není moc daleko.

Skleník v Liberci je zvláštní, pokud ho přirovnáme k Fata Morganě v Praze. Někomu přiipomíná květinu, někomu zase plástev. Samozřejmě to má i svůj důvod. Tenhle skleník je rozdělen na několik sekcí. Někde teplejší, vlhčejší, studenejší nebo tropicky horké. Takže se můžete připravit na to, Že se budete pohybovat v různých teplotách. Ale díky tomu tam jsou krásné květiny. Takže si tady přijdou na své milovníci kaktusů, nerostů ale i třeba orchideí. A také milovníci malých i větších rybiček. Uprostřed skleníku jsou srdce právě rybičky.
A abych nezapomněla, velkou vzácností je Viktorie královská, která není snad ani v Pražské zahradě.

(http://liberec.idnes.cz/radnice-dluh-magistrat-botanicka-zahrada-zoo-solc-konkurz-vyberove-rizeni-evropska-unie-g7d-/liberec-zpravy.aspx?c=A130912_112430_liberec-zpravy_ddt)

(http://www.medovil.cz/cz/tipy-kam-v-liberci.htm)

(http://www.cact.cz/noviny/2006/02/BZ_Liberec.htm)

( http://itras.cz/botanicka-zahrada-liberec/galerie/6515/)


A mé hodnocení:

Jinak pokud máte nějaké otázky, napište mi na Ask.fm a jestli máte nějaké speciální přání nebo námět na článek, tak mi určitě napište do komentářů.
Ciao ♥


Kdo jsi ?

13. června 2014 v 17:10 | ¤ elany ¤
Rychle jsem běžela do domu a když jsem doběhla rychle jsem za sebou zabouchla dveře. Juli se z toho až lekla, protože otevřela očka a vylezla z pelíšku. Její krásná černá a lesklá srst se leskla na úplňku. Ale když viděla, že to jsem jenom já, chvíli stála a zase si šla lehnout.
,, Hodná, Juli," pohladila jsem jí a po špičkách cupitala po schodech.
Když jsem se vrátila do pokoje, vše bylo při starém. Vlezla jsem si do postele a usnula.

Ve čtyři hodiny jsem se lekla a zvedla se z postele. Zdál se mi strašný sen. Jediné co jsem si pamatovala bylo to, že tam byl ten stejný obličej, jako jsem viděla včera v noci. Podívala jsem se do kalendáře.
,,Je středa!"
Rychle jsem vylezla z postele a letěla do kuchyně si dát snídani. Byla ještě trochu tma, ale už svítalo. A nebo ta záře byl jen ten Měsíc. Šáhla jsem do skříňky a vytáhla cereálie. Otočila jsem se a... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!
,,Pšššt!!!!"
Byla to ta žena. Ta žena co byla v tom kouři a viděla jsem jí a teď je tady taky. A mluví!
,, Co jsi zač ?" začala jsem na ni zvyšovat hlas.
,, Mě se nemusíš bát,"
,, Ale... KDO JSI?"
,, Já jsem Hedvika. A bylo mi 44 let."
,,Ehm... Bylo?"
,, Jo, bylo. Já jsem totiž mrtvá. Jsem duch. Já se utopila. V tom vašem jezírku."
,, A kdy?" Přišlo mi, že jí tím trochu obtěžuji.
,, To jezírko zde vybudovali v roce 1920. A já uklouzla na břehu a utopila se. Neuměla jsem plavat. Bylo mi 44.
,, To je mi líto. A jak ses sem dostala. Jako, přede mě ?"
,, Všichni se tomu jezírku potom vyhýbali a dneska v noci si mě tím kamínkem vzbudila ze spánku."
,, A nemohla by si zase usnout?"
,, To ne. Naše zákony říkají, že pokud je duch vzbuzen musí počkat deset dní aby mohl zase v klidu usnout. "
,, A to se mi jako budeš zjevovat ?"
,, Ne. Já budu žít v tom kdo mě vzbudil. V tobě."
Skvělý, duch v mým těle. Co mě ještě nepotká ?

Středeční YouTube #2

11. června 2014 v 7:04 | ¤ elany ¤
Ciao! A je tu další středa, kterou si doufám užíváte. Už se nám pomalu blíží prázdniny a spolu s nimi i vysvědčení. Co se chystáte dělat o prázdninách ? Ale zase jdu od tématu. Dáme sem tentokrát písničku Made in America od dívčí hudební skupiny Cimorelli. Co na ní říkáte ?

https://www.youtube.com/watch?v=8UDknCNL8aI


Jinak pokud máte nějaké otázky, napište mi na Ask.fm a jestli máte nějaké speciální přání nebo námět na článek, tak mi určitě napište do komentářů.
Ciao ♥


Duchům bys měla věřit | Co se to děje ? |

9. června 2014 v 15:39 | ¤ elany ¤

Co se to děje ?


,,Domčo, přijela babička! Pojď dolů!" Konečně! Myslela jsem, že to mezi svýma spolužákama nepřežiju. Jsou tak nudní a baví se beze mě. Na MÉ oslavě! Kéž bych je nikdy nezvala. Ale to byl mámin nápad je sem pozvat aby jsem se s nima více sblížila. Dříve jsem chodila na jinou školu a pak přešla sem v pětce. Už od prvního dne se snažím s někým spřátelit, ale všichni mě ignorujou. Jednou jsem to mámě řekla a ona dělá první poslední aby se se mnou sblížili. A tak vymyslela, že jim bude dávat různé "dárky" aby je odměkčila. Ale mě se zdá, že sem si je ještě více znepřátelila. První věc bylo pozvání do kina a pak další a další. Zajímalo by mě, kolik peněz jsme už na tom utratili. Zřejmě dost. Dneska nám máma zaplatila kouzelníka, cukráře a sluhu, který pro mě dneska udělá co chci. Jediný co jsem od něj chtěla bylo, aby dal na záchod dva toaleťáky. Jo a ještě klavíristu, který zahraje "Hodně štěstí, zdraví" a svatební píseň na které mám každoročně bílé šaty jako nevěsta a máma pak zavtipkuje, že je ráda, že se ještě nevdávám. A babička se tomu vždycky zasměje. Ježiš! Babička!
,,Už jdu!" Rychle jsem seběhla po schodech dolů. Teda, rychle, spíš pomalu. Máma mi koupila boty na fakt vysokém podpatku a jít v nich rychle opravdu nejde. ,, Ahoj kočičko moje," a políbila mě na tvář. Nesnáším, když mi říká kočičko a líbá na tvář tou svou zmalovanou a vrásčitou pusou. Všichni už byli u nás. Když jsem procházela obývákem do kuchyně, všichni se mi smáli a řekli že jsem roztomiloučká s tím červeným obtiskem rtěnky na tváři. Máma mi v kuchyni tvář utřela navlhčeným ubrouskem.
,,Ten dort se vám povedl." Kuchář se usmál a pobídl mě, abych se podívala.
,,Tak co na to říkáš ?" Kuchař se rozzářil a čekal na můj názor.
Dort byl celý fialovo-oranžovo-žlutý a nahoře byl střevíček z red velvet a byl na něm modrý krém. Prostě... děs. Já nenávidím žlutou s fialovou dohromady.
,,Je to... co na to říct, pěkné." Kuchařovi se usměv z tváře rozplynul. Asi čekal víc.
,,Musím pracovat, mohla bys prostě, odejít ?"
,,Fajn. Zůstanu u dospělých."
,, To ne. Běž pro své kamarády, ten dort už je hotový."
Tak sem zase musela nahoru za tou bandou. Všichni mě předběhli a dole obsadili místa. Dort byl pěkně, hnusnej.Všichni tam aspoň půlku nechali. Celej ten večer se táhl jako smrad. Ale nakonec skončil. Když konečně všichni odešli napsala jsem své opravdové kámošce Veronice. Zítra má přijít. Už se moc těším. Umyla jsem se a oblékla do pyžama co tvoří látkové šortky a triko které mi je trochu volnější. Někdy v jednu hodinu jsem se vzbudila, protože mi bylo horko. Sešla jsem dolů, kde nikdo nebyl akorát tam jen svítilo akvárium pro rybičky. Rodiče už spali. I Julinka už spala ve svém pelíšku. Vzala jsem si přes sebe svetřík z H&M a nazouváky s králíčkama. Máma říká, že dárky se mají hned vyzkoušet. Podívala jsem se na sebe do zrcátka co viselo vedle skříně. Mé dlouhé hnědé vlasy mi spadaly na ramena a hnědo-zelené oči byly unavené. I přesto jsem šla na zahradu na čerstvý vzduch se projít. Šla jsem malým chodníčkem, který vedl k jezírku kde spala kačenka. Přešla jsem můstek a dřepla si na břehu. Vzala jsem do ruky první kamínek, co jsem viděla a mrskla s ním do vody. Už jsem vstávala, že už půjdu do domu, ale všimla jsem si, že kamínek se vznáší nad hladinou.

,, Co se to děje?!" říkala jsem si.
Kamínek začal měnit barvy. Pak nakonec zůstal zlatý jako řetízek s mým jménem od strýčka Roberta. Najednou se otevřel a vyšel z něj dlouhý modrý kouř. Měl přesně stejnou barvu, jako ten střevíček na dortu. Bála jsem se a začala couvat. Najednou se tam objevil obličej asitak čtyřiceti leté dámy. Rychle jsem se otočila a běžela domů. Ale nešlo to. Jako by mě někdo držel za ramena tak silně. Najednou jsem se vznášela asi 5 cm nad zemí. Chtěla jsem křičet ale nešlo to. Ten modrý dým s obličejem se přišoural ke mně. Začal se dotýkat mých prstů a mizet. Myslela jsem, že mi vybouchne hlava. Nějak to nebolelo, ale myslela jsem, že se do mě vkrad ještě jeden člověk. Po chvíli kouř zmizel a já zase stála na zemi. Otočila jsem se ale kamínek se nad hladinou nevznášel. Nebála jsem se ale něco mi říkalo: ,,Běž zpátky!"

Duchům bys měla věřit | Info |

7. června 2014 v 21:25 | ¤ elany ¤
Jak si můžete pamatovat, psala jsem, že budu psát buď povídky či příběh. A budu psát příběh, který se bude jmenovat "Duchům bys měla věřit". Příběh mám promyšlený od A do Z tak snad to klapne. A tady taková malá ochutnávka.

Dominika právě slaví třinácté narozeniny se svými spolužáky u sebe doma. Sfoukává svíčku jednu po druhé a přitom dostává dráhé dárky od rodiny a levné dárky od spolužáků. Domča si to však neužívá. Nikdo z jejích spolužáků jí nemá rád a závidí jí přepych ve kterém žije. Už se těší na zítřek, kdy k ní má přijet kamarádka, která se o prázdninách bude stěhovat a nastoupí do školy, kam Domča také chodí. Po oslavě se jde projít k jezírku na zahradě a podívat se na kachničky. Vezme do ruky první kamínek co vidí na zemi a hodí ho do jezírka. Kamínek najednou začne měnit barvy až zůstane zlatý a začne zářit. Vynoří se nad hladinu a otevře se. Podivné zvuky Domču vyděsí a chce utéct, ale to nejde...

Středeční YouTube #1

4. června 2014 v 1:47 | ¤ elany ¤
Ciao! Tak a je tu první červnová středa a to znamená, že tu je první Středeční YouTube. A pro začátek jsem dám video Ali Brustofski. Je to úžasná zpěvačka která dělá moc hezká covery. A taky pěkně napodobuje slavné zpěvačky. A proto sem dávám toto video. Jinak já od ní mám ráda Boys like U a cover na Burn.

https://www.youtube.com/watch?v=Hdd8X2C4lkw

( Moc se omlouvám, ale nejde mi sem vložit video :/)


Jinak pokud máte nějaké otázky, napište mi na Ask.fm a jestli máte nějaké speciální přání nebo námět na článek, tak mi určitě napište do komentářů.
Ciao ♥